Levent Psikolog

Psikolojik danışmanlık hizmeti birçok şehirde bulunan uzmanlar tarafından sağlanır. İstanbul’un nüfus yoğunluğundan dolayı psikolog talepleri de bu şehirde diğerlerine göre daha çoktur. İstanbul psikolog arayışında olan elbette ki; fiyat araştırması da yaparlar. Bir bireyin psikolojik danışmanlık alması için mutlaka bir rahatsızlığının olması gerekmez.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Beşiktaş hem iş yaşamının, hem de yerleşimin yoğun olmasıyla bilinir. Beşiktaş’a bağlı olan Levent bölgesine çoğunlukla iş yerleri ve ofisler vardır. Ancak ev yerleşimleri de Levent’te az değildir. Nüfus kalabalığının görüldüğü bölgelerden olan Levent psikolog arayışlarının da çokluğuyla dikkat çeker. Psikolojik danışmanlık bireylerin sadece özel yaşamlarında yaşadıkları sorunlar için değil, iş yaşamında içinde oldukları zorluklar, ağır sorumluluklar için de destek sağlar. İstanbul psikolog sayısı oldukça çok olduğu gibi bu sayı Beşiktaş, özellikle de Levent’te yoğunlaşır. Levent en iyi psikolog hangisi olduğu da aynı anda merak edilir. Bu bölgede çalışanlar ya da yaşayanlar kendilerine yakın bir yerde olan bir psikologdan yardım almak isterler. Levent psikolog ücretleri ile ilgili araştırmaların çok olmasının nedeni bu bölgedeki nüfus yoğunluğudur.

Levent Psikolog Fiyatları

İstanbul psikolog fiyatları ile ilgili yapılan araştırmalar aslında herkesin yaşadığı ilçeye ve semte odaklanır. Kişiler iş yerlerine ya da evlerine yakın yerlerdeki danışmanlardan terapi almak isterler. Bunun sonucunda bu bölgede yaşayanlar tarafından Levent psikolog fiyatları merak edilir. Psikolog fiyatları yerine psikoterapi seans fiyatlarının bilinmesi daha uygundur. Fiyatlar için kesin bir bilgi vermek pek de mümkün değildir. Alınacak desteğin türüne göre değişen fiyatlar ayrıca seansların ne kadar süreceği, danışmanlık merkezinin nerede olduğu gibi kriterlere de bağlıdır. Psikolog fiyatları Levent semti için araştırılırken merkezin yakınlığına, ulaşımın kolay olup olmadığına ve çalışma saatlerine de bakılarak karar verilmelidir.

Levent Psikolog
Levent Psikolog

Levent Psikolog Ücretleri

Bir uzmandan psikolojik yardım almak için bir ruhsal sorun yaşıyor olmaya aslında gerek yoktur. Ruh sağlığının yerine olmasını arzu eden herkes yaşamı boyunca bunu desteklemek için psikoterapi seanslarında yararlanabilir. Bu bilincin toplumda giderek oturuyor olması Levent psikolog ücretleri ile ilgili sorguların ve araştırmaların da artmasına yol açmıştır. Toplumsal yaşamın en önemli gereklerinden biri iletişimin doğru sağlanmasıdır. Bu gereklilik hem kalabalık kitleler, hem de bireyler arasındaki ilişkilerin düzenli, doğru ve verimli ilerlemesini sağlar.

Bireylerin çoğu genellikle iletişimle ilgili sorun yaşarlar. Bu durumun bir sorun olduğunun kabul edilmesi ve bir uzmandan destek almaya bir an önce karar verilmesi hem kişinin kendi ruh sağlığı açısından, hem de toplum sağlığı açısından önem taşır. Psikolog ücretleri Levent civarından en uygun nerede olduğu araştırılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu danışmanlarla tanıştıktan sonra önerilerine uyup uyulmamadır. Danışanların kendi istekleriyle terapiye katılmaları da konunun önemli detayları arasındadır. İstanbul psikolog ücretleri ile ilgili bilgi almak isteyenlerin sayısı giderek artmaktadır. Bu da toplumda psikoterapilerin bir gereklilik olduğu bilincinin oturduğunu gösteren memnun edici bir durumdur. Araştırmaların ana konusunun ücret olmadığı, danışmanın uzmanlık alanlarının, deneyimlerinin ve danışanlarıyla kuracağı iletişimin de önem taşıdığı unutulmamalıdır.

Nispetiye Cad. Gürel Apt. C Blok No:42 Kat:3/23, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Psikoloğa Gitmelisiniz?
Psikologluk mesleği aslında dertleri paylaşmakla eş anlamlıdır. Yaşamında çeşitli konularda sorun yaşayanların yanı sıra sorunsuz olduğunu düşünen herkes bir psikoloğa başvurabilir. Uzman bir psikologla görüşen kişiler kendi çevrelerinde tanıdıklarına açamadıkları dert ve sorunlarını bu kişiye açabilirler. Psikologlar uzmanlık alanları doğrultusunda bireylerin sorunlarına ortak olur, dertlerini dinler, belki de kendilerinin göremediklerinin fakında olmalarını sağlar ve çözüm önerileriyle yardımcı olmaya çalışırlar. Psikologları bir nevi arkadaş olarak düşünenler psikolojik sağlıklarının bir uzman kontrolünde düzenli olmasını da sağlamış olur. Bedensel sağlığımız kadar önemsememiz gereken ruhsal sağlık aslında kişilerin yaşamının en büyük yönlendiricilerindendir. Psikologlar sayesinde sağlıklı hale gelen psikolojilerin vereceği kararlar hayatta doğru adımlar atılmasının püf noktasıdır.
Psikolog Randevusu Nasıl Alınır?
Psikolog randevusu almak için çok fazla çaba harcamaya gerek yoktur. Neredeyse her psikoloğun bir web sitesi bulunur. Web sitesindeki iletişim bilgilerinden uzman psikolog ya da asistanlarına ulamanız mümkündür. Ayrıca bazı sitelerde bulunan online randevu sistemine ad, soyad, iletişim bilgileri ve kısaca bir mesaj metni eklendiğinde psikologlar tarafından danışanlara geri dönüş sağlanmaktadır. Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’e de sitede yer alan telefon numarasından ve Randevu Al bölümünden gerekli bilgiler girilerek randevu almak mümkün hale getirilmiştir. Sitedeki bu bölüme adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve kısaca probleminizin ne olduğunu yazmanız ve Randevu Talep Et butonuna tıklamanız halinde size en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.
Kimler Psikoloğa Gitmelidir?
Kimlerin psikoloğa gitmesi gerektiği sorusu halk arasında merak edilir. Bireylerin bir uzman psikologdan profesyonel destek alması için illaki sorun yaşıyor olması gibi bir gereklilik yoktur. Sürekli olarak görüştüğü bir psikolog olan kişiler psikolojilerinin doğru yönlendirilmesinin püf noktalarına hakim olurlar. Ayrıca kendini sürekli mutsuz ve umutsuz hisseden, çevresiyle iletişimde problem yaşayan, evliliğinde veya ilişkisinde sorun yaşayan, diğer aile bireylerinin kendisini anlamadığını düşünen, iş yaşamında adaptasyon, motivasyon ve performans düşüklüğü ile karşı karşıya olan, cinsel yaşamında verimsizlik ve işlevsel bozukluk gibi problemleri olan herkes psikolojik destek almalıdır. Ayrıca psikiyatrik tedavi gören, ilaç tedavisine başlanan kişilerin de psikoloğa gitmesinde sakınca yoktur. Bu ve benzeri tüm problemleriniz ile ilgili Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’e başvurabilirsiniz.
Psikolog Seansı Ne Kadar Sürer?
Psikolog seansları ne kadar sürer sorusu aslında net cevaplanamaz. Danışanın durumuna göre, yaşadığı sorunlara, sorunları ne kadar açıklıkla anlatacağına, seanslara kendi isteğiyle katılıp katılmamasına göre değişir. Kimi danışanlara tek seanslık eğitimler yeterli olabileceği gibi kimi zaman seans sayıları çok daha uzun sürebilir. Tek bir seansın süresi ise 1 saat ile 1.5 saat arasında değişiklik gösterir. Seanslara süre devam edilmesi gerektiğine uzman psikologlar danışanla görüştükten sonra karar verirler. Yaşanan sorunların kronik hale gelip gelmediği ve bireyin yaşamını ne kadar etkilediği de seansların ne kadar süreceğinin belirleyicisidir. Doğru olan tedaviden sonra da psikoloğunuzla irtibatı kesmemek, düzenli aralıklarla görüşmeye devam etmektir.
Psikologa Ne Kadar Gitmeliyim?
Psikologa ne kadar gitmeliyim diye soranların sayısı da az değildir. Yaşamında sorunu olsun ya da olmasın uzman bir psikologla görüşen kişilerin seanslara ne kadar devam etmesinin gerektiği ilk birkaç seanstan sonra uzmanlar tarafından belirlenir. Kimi bireylerin birkaç seans psikoterapi eğitimi alması yeterli olurken, sorunun büyüklüğü, kişinin genel yaşamını nasıl ve ne kadar etkilediği gibi noktalara bağlı olarak kimi bireylerin daha çok eğitime katılması gerekebilir. Psikoterapi seanslarına tedavi başarıya ulaştıktan sonra da devam etmek ruh sağlığının verimli kalmasının sağlanması açısından önemlidir. Psikoterapi seanslarının her seferinde ne kadar sürdüğü ise 60 dakika ile 90 dakika arasında değişmektedir.
En İyi Psikolog Nasıl Anlaşılır?
Psikologlar bu mesleği yapabilmek için gerekli eğitimleri alan kişilerdir. Psikolojik danışmanlık hizmeti uzmanlar tarafından profesyonel olarak verilir. En iyi psikolog hangisi araştırması yaparken dikkat edilecek hususlar arasında uzmanın akademik kariyerinin yanı sıra haricen katıldığı sertifika programlarında hangi alanlarda eğitim alarak uzmanlaştığı da önemlidir. İstanbul en iyi psikolog tavsiye ve diğer tüm şehirler için yapılan bu yönlü araştırmalarda danışmanlık ofisinin, kişiye yakınlığı, ulaşıma ve toplu taşıma araçlarına yakınlığı gibi kriterler de merak edilir. En iyi psikolog aslında bir diğer anlatımla danışanın kendisini yakın hissettiği, onu anladığını düşündüğü ve samimi bulduğu uzmandır. Danışman e danışan arasında kurulacak bağ sorunun çözümünde sağlanacak başarıda olumlu etki eder.
Psikolog Ücretleri Ne Kadar?
Psikolog ücretleri ne kadar sorusu da bir uzmandan destek almak isteyen kişilerce sıklıkla sorulur. Bu sorunun cevabı değişkendir. Her psikolog kendi vereceği psikoterapi eğitimlerindeki seans ücretini kendi belirler. Örneğin İstanbul psikolog ücretleri ilçeler bazında da değişir. Ücretlerde psikoloğun konumlandığı ofisin nerede olduğu, lokasyonu etki eder. Ayrıca psikolog fiyatları İstanbul için ortalama rakamlar tek seanslık eğitimler ve düzenli olarak devam edilen seanslar arasında da değişir. Toplu ödeme yapan kişilere de indirimler yapılabilmektedir. Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Neden Psikologa Gitmelisiniz?
Sağlıklı her bireyin özel, sosyal, toplumsal iletişiminin ve ilişkilerinin de sağlıklı ilerlemesi gerekir. Yaşamın yoğun temposu, kaldırılamayacak ağırlıktaki sorumluluklar, maddi ve manevi bazı sıkıntılar, kişilerin kendi içlerinde yaşadıkları ve hiç kimseyle paylaşamadıkları çeşitli sorunlar yaşamın geneline olumsuz etki eder. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında yapılan en büyük yanlış bireylerin sorunların üstesinden tek başlarına gelebileceklerini düşünmeleri veya daha da kötüsü tüm bunların bir sorun olduğunun farkında dahi olmamalarıdır. Oysa ki; fiziksel sağlığımızda çeşitli sebeplerle rahatsızlıklar yaşanabildiği gibi aynı durum ruh sağlığımız için de geçerlidir. Yaşanan sorunlarla tek başına mücadele etmeye çalışmak sorunların daha da büyümesine ve tedavisinin zorlaşmasına neden olur. Ayrıca psikoterapi seansları kişilerin kendilerinin farkında olmalarını, gerekli değeri vermelerini de sağlar. Konusundan uzman kişilerin vereceği psikoterapi seansları aslında bir nevi eğitimdir. Bu eğitimler sayesinde sorunlar çözüme ulaştırılmaya çalışılır. Sağlıklı olduğunu düşünen ve sorunu olmayan herkesin de düzenli olarak bir uzman psikologla görüşmesinde fayda vardır. Bu, yapılması muhtemel yanlışların önüne geçilmesini ve psikolojinin sağlıklı temeller üzerine oturtulmasını sağlar.
Psikolog Görüşmeleri Nasıl Geçer?
Danışanların en önemli çekincelerinden biri de psikoterapi seansları sırasında yeni tanıştıkları birine sorunlarını nasıl anlatacakları, kendilerini rahat hissedip etmeyecekleridir. Unutulmaması gereken şudur ki, psikologlar bu işin eğitimini almış kişilerdir. Bu çekincelerden kurtularak psikolog görüşmesi gerçekleştiren kişiler uzmanın onları anladığını, empati kurabildiğini ve sorunlarının çözümü için samimi yaklaşım içinde olduğunu zaten anlarlar. Psikolog görüşmeleri genel olarak sohbet havasında geçer. Alanında uzman psikologlar danışanlarının kendilerini rahat hissetmesi, yaşadıkları duygu ve hissettikleri her ne varsa kendilerine açık bir şekilde anlatabilmesi için ellerinden geleni yaparlar. Düzenli olarak görüşen danışan ve danışmanlar arasında kısa zaman içinde arkadaşlık, dostluk benzeri bir bağ oluşur.
Psikologlar Anlattıklarımızı Başkasına Anlatırlar mı?
Hayatında hiç psikoloğa gitmemiş olanların aklında psikologlar anlattıklarımızı başkasına anlatır mı sorusu vardır. Psikoterapi seanslarının etkili olabilmesi için danışanların samimi ve dürüst olması gerekir. Ancak danışanların gizlilik ile ilgili akıllarında sorular vardır. Uzman psikologlar etik kurallar çerçevesinde gizliliğe çok önem verirler. Bir psikoloğun danışanlarının kendilerine anlattıklarını başka birilerine anlatma ihtimali kesinlikle yoktur. Tüm psikoterapistler kendileri ile görüşerek sorunlarını açan kişilerin rahatlıkla konuşması, sorunlarını açıkça ifade etmesi ve kendisini güvende hissetmesi gerektiğini çok iyi bilirler. Seans sona erdiğinde danışanın gizlilik konusunda içinin rahat olması gerekir. Psikologlar danışanlarının anlattıklarını başkalarına anlatmadıkları gibi tüm kayıtları da büyük bir gizlilik içinde muhafaza ederler. Zaten ilk psikoterapi seansına başlamadan önce uzman psikolog tarafından kişisel bilgilerin nasıl korunacağının ve gizlilik politikalarının yazılı olduğu danışana anlatılır. Psikologlar gizlilik esasıyla çalışan meslek gruplarının başında gelir. Danışanların paylaştığı bilgilerin gizli kalması ile ilgili haklarını koruyan yasalar da vardır. Psikologlar etik kurallar haricinde kendisiyle paylaşılanları kanunen de korumak zorundadırlar. Ancak buna rağmen psikologların bazı bilgileri paylaşmak durumunda olduğu noktalar da vardır. Bunları aşağıda sıraladık. Psikologlar, danışanlarının bir tehlikede olduğunu anlarsa veya bu tehlikenin toplumu da ilgilendirdiğini fark ederse öğrendiklerini paylaşabilirler. İntihar etme eğilimi ya da başka birine zarar verme planları buna dahildir. Psikologlar istismar, şiddet, yaşlıların ve engellilerin zor durumda bırakılması gibi durumları öğrendiklerinde bunu gerekli yerlere bildirmeleri gerekir. Danışanıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararı eline ulaşan ve bilgi paylaşımında bulunması talep edilen psikologlar bu bilgileri paylaşabilirler.
Psikologlar Görüşmeleri Kaydeder mi?
Psikologlar tarafından her danışanı için bir dosya açılarak anlattıkları ve belirli bilgiler kaydedilir. Bu kayıtlar uzmanın danışanı hakkında ileriki dönemlerde değerlendirme yapabilmesi ve süreci daha iyi takip etmesi açısından önemlidir. Ancak tutulan kayıtlar bazı durumlar haricinde üçüncü kişilerle paylaşılamaz.
Uzman Psikolog Cem Yiğit Kimdir?
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit, İzmir Yaşar Üniversitesi’nde 4 yıllık lisans eğitimi alarak 2016 yılında mezun olmuş, 2016 – 2018 yılları arasında İstanbul Üsküdar Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. Mehmet Cem Yiğit, Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Samsun Özel Meva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul NP Beyin birimi ve Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık biriminde görev yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir. 2018 yılından bu yana İstanbul – Beşiktaş’ta bulunan Yiğit Danışmanlık Ofisi’nde hizmet vermektedir.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in Uzmanlık Alanları Nelerdir?
Uzm. Psk. Mehmet Cem Yiğit, yüksel lisans eğitimini “Bireylerde Benlik Saygısı ve Cinsel Özyeterlilik İlişkisinde Bilişsel Çarpıtmaların Rolü” başlıklı teziyle tamamlamıştır. Yiğit,  MMPI yani Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri, SCL-90 Belirti Tarama Testi, Yale Brown Obsesyon Kompulsiyon Ölçeği, Beck Depresyon Ölçeği ve Beck Anksiyete Ölçeği alanlarında klinik ölçme ve değerlendirme yetkilerine sahiptir. Katıldığı eğitimler ise Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – cinsel Terapi Eğitimi – Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi – Boşanma Terapisi Eğitimi programlarıdır.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit Hangi Konularda Danışmanlık Vermektedir?
Mehmet Cem Yiğit, evlilik ve ilişkilerde yaşanan sorunlar, bireylerin yaşadığı ruhsal sorunlar, boşanma ve cinsellikte yaşanan sorunlar, depresyon ve anksiyete teşhisi koyulmuş kişilerin tedavisine destek amaçlı psikoterapi, bilişsel davranış terapisi ve OKB yani Obsesif Kompülsif Bozukluk gibi konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in Ofisine Nasıl Gidilir?
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in sahibi olduğu Yiğit Danışmanlık Ofisi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindedir. Pazar günleri hariç olmak üzere haftanın 6 günü 08:00 – 21:00 saatleri arasında açık olan Yiğit Danışmanlık Ofisi’ne gitmek isteyenler toplu taşıma ile kolay bir şekilde ulaşabilirler. Özel araçla ulaşmak isteyenlerin de kolaylıkla gidebilecekleri Yiğit Danışmanlık Ofisi’nin harita bilgileri de web sitesinde yer alır.
Görüşmeyi Başlat
Seans bilgisi almak ister misiniz?
Psikoterapi seansları hakkında bilgi almak ister misiniz?