Etiler Psikolog

Psikolojik danışmanlık hizmeti birçok şehirde bulunan uzmanlar tarafından sağlanır. İstanbul’un nüfus yoğunluğundan dolayı psikolog talepleri de bu şehirde diğerlerine göre daha çoktur. İstanbul psikolog arayışında olan elbette ki; fiyat araştırması da yaparlar. Bir bireyin psikolojik danışmanlık alması için mutlaka bir rahatsızlığının olması gerekmez.

Günümüzde sosyal yaşamın ağır yükleri çoğu zaman kişilerin bu sorumluluklarla başa çıkmasını güçleştirir. Bu nedenle İstanbul genelinde psikolog arayışları da yoğunlaşır. Şehrin kalabalık ilçelerinde kişi sayısının çok olması her sektörde olduğu gibi psikolojik danışmanlık hizmetlerinde de bu taleplerin artmasın sağlar. Etiler psikolog arayanlar bu semtte en iyi psikolog kimdir diye merek ederler. Aynı kişilerin merak ettikleri bir diğer konu da Etiler psikolog ücretleri konusudur.

Etiler Psikolog Fiyatları

İster İstanbul’da olsun, ister diğer şehirlerde olsun bir uzmandan psikolojik destek almak isteyen kişiler yakın çevrelerinde bu araştırmayı yaparlar. Bir yandan tanıdıklara sorarken, diğer yandan internet sorgularıyla da Etiler en iyi psikolog için bilgi almak isteyenlerin sayısı İstanbul genelinde çoktur. Danışmanlık hizmetleri arasında en çok talep gören bireysel terapilerdir. Bireysel psikoterapiler kişilerin kendi başlarına mücadele edemedikleri sorunlarla bir uzmandan yardım alarak çözmeye çalışmalarının yoludur. Etiler psikolog fiyatları ile ilgili bilgi almak isteyenler aynı zamanda ulaşacakları uzmanın kendilerine en faydalı olacak kişi olmasını ister. Bu yüzden de psikolojik danışma hizmeti verecek olan kişinin uzmanlık alanları ve referansları ile ilgili detaylı araştırma yapılır. Psikoterapi seanslarına katılmak isteyen danışanlar çoğu zaman özel yaşamlarında sorun yaşayan kişiler olsa da; iş yaşamında, sosyal çevresinde ve diğer kişilerle kurduğu iletişimde sorun yaşayan kişiler de destek almaya yönelirler.

Cagimizin getirdiği issizlik psikoloji ile basa cikma yontemleri

Etiler Psikolog Ücretleri

Etiler psikolog ücretleri alınacak olan hizmete ve danışmanlık veren kurumun fiyat politikasına göre değişir. İstanbul psikolog ücretleri gibi, diğer tüm şehir ve ilçelerde bu ücretler tedavinin kaç seans süreceği ile de ilgilidir. Terapi süreci danışanın rahatsızlığının ne olduğuna ve bu sorunu çözmeyi ne kadar istediğine bağlıdır. Psikoterapi seanslarının ne kadar devam etmesi gerektiği baştan belirlenemez. Bu süreç içinde danışanın sorunlarını detaylı ve açıkça anlatması, danışman tarafından uygulanmasına karar verilen tedavi yöntemlerine duyması da terapi seanslarının ne kadar süreceğinin belirleyicisi olur.

Psikolog ücretleri Etiler denince net bir bilgi vermek mümkün olmasa da bu ücretler genel olarak birbirine yakındır. Ancak bireysel terapilerde düzenli olarak bu hizmetin alınması esastır. Doğru olan sağlıklı bir bireyin yaşamı boyunca psikolojik destek almasıdır. Bunun anlamı mutlaka bir sorunu olduğu değildir. Fiziki sağlık kadar önemsenmesi gereken ruhsal sağlık kişinin tüm yaşamını etkiler. Bireylerin psikolojik sağlıklarının korunması da ancak bir uzman kontrolünde sağlanabilir. Diğer rahatsızlıklardan ayrı düşünülmemesi gereken ruh sağlığı bireysel terapilerle ve doğru yönlendirmelerle kişini sorunsuz bir yaşamının olmasını sağlar.

Nispetiye Cad. Gürel Apt. C Blok No:42 Kat:3/23, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Psikoloğa Gitmelisiniz?
Psikologluk mesleği aslında dertleri paylaşmakla eş anlamlıdır. Yaşamında çeşitli konularda sorun yaşayanların yanı sıra sorunsuz olduğunu düşünen herkes bir psikoloğa başvurabilir. Uzman bir psikologla görüşen kişiler kendi çevrelerinde tanıdıklarına açamadıkları dert ve sorunlarını bu kişiye açabilirler. Psikologlar uzmanlık alanları doğrultusunda bireylerin sorunlarına ortak olur, dertlerini dinler, belki de kendilerinin göremediklerinin fakında olmalarını sağlar ve çözüm önerileriyle yardımcı olmaya çalışırlar. Psikologları bir nevi arkadaş olarak düşünenler psikolojik sağlıklarının bir uzman kontrolünde düzenli olmasını da sağlamış olur. Bedensel sağlığımız kadar önemsememiz gereken ruhsal sağlık aslında kişilerin yaşamının en büyük yönlendiricilerindendir. Psikologlar sayesinde sağlıklı hale gelen psikolojilerin vereceği kararlar hayatta doğru adımlar atılmasının püf noktasıdır.
Psikolog Randevusu Nasıl Alınır?
Psikolog randevusu almak için çok fazla çaba harcamaya gerek yoktur. Neredeyse her psikoloğun bir web sitesi bulunur. Web sitesindeki iletişim bilgilerinden uzman psikolog ya da asistanlarına ulamanız mümkündür. Ayrıca bazı sitelerde bulunan online randevu sistemine ad, soyad, iletişim bilgileri ve kısaca bir mesaj metni eklendiğinde psikologlar tarafından danışanlara geri dönüş sağlanmaktadır. Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’e de sitede yer alan telefon numarasından ve Randevu Al bölümünden gerekli bilgiler girilerek randevu almak mümkün hale getirilmiştir. Sitedeki bu bölüme adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve kısaca probleminizin ne olduğunu yazmanız ve Randevu Talep Et butonuna tıklamanız halinde size en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.
Kimler Psikoloğa Gitmelidir?
Kimlerin psikoloğa gitmesi gerektiği sorusu halk arasında merak edilir. Bireylerin bir uzman psikologdan profesyonel destek alması için illaki sorun yaşıyor olması gibi bir gereklilik yoktur. Sürekli olarak görüştüğü bir psikolog olan kişiler psikolojilerinin doğru yönlendirilmesinin püf noktalarına hakim olurlar. Ayrıca kendini sürekli mutsuz ve umutsuz hisseden, çevresiyle iletişimde problem yaşayan, evliliğinde veya ilişkisinde sorun yaşayan, diğer aile bireylerinin kendisini anlamadığını düşünen, iş yaşamında adaptasyon, motivasyon ve performans düşüklüğü ile karşı karşıya olan, cinsel yaşamında verimsizlik ve işlevsel bozukluk gibi problemleri olan herkes psikolojik destek almalıdır. Ayrıca psikiyatrik tedavi gören, ilaç tedavisine başlanan kişilerin de psikoloğa gitmesinde sakınca yoktur. Bu ve benzeri tüm problemleriniz ile ilgili Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’e başvurabilirsiniz.
Psikolog Seansı Ne Kadar Sürer?
Psikolog seansları ne kadar sürer sorusu aslında net cevaplanamaz. Danışanın durumuna göre, yaşadığı sorunlara, sorunları ne kadar açıklıkla anlatacağına, seanslara kendi isteğiyle katılıp katılmamasına göre değişir. Kimi danışanlara tek seanslık eğitimler yeterli olabileceği gibi kimi zaman seans sayıları çok daha uzun sürebilir. Tek bir seansın süresi ise 1 saat ile 1.5 saat arasında değişiklik gösterir. Seanslara süre devam edilmesi gerektiğine uzman psikologlar danışanla görüştükten sonra karar verirler. Yaşanan sorunların kronik hale gelip gelmediği ve bireyin yaşamını ne kadar etkilediği de seansların ne kadar süreceğinin belirleyicisidir. Doğru olan tedaviden sonra da psikoloğunuzla irtibatı kesmemek, düzenli aralıklarla görüşmeye devam etmektir.
Psikologa Ne Kadar Gitmeliyim?
Psikologa ne kadar gitmeliyim diye soranların sayısı da az değildir. Yaşamında sorunu olsun ya da olmasın uzman bir psikologla görüşen kişilerin seanslara ne kadar devam etmesinin gerektiği ilk birkaç seanstan sonra uzmanlar tarafından belirlenir. Kimi bireylerin birkaç seans psikoterapi eğitimi alması yeterli olurken, sorunun büyüklüğü, kişinin genel yaşamını nasıl ve ne kadar etkilediği gibi noktalara bağlı olarak kimi bireylerin daha çok eğitime katılması gerekebilir. Psikoterapi seanslarına tedavi başarıya ulaştıktan sonra da devam etmek ruh sağlığının verimli kalmasının sağlanması açısından önemlidir. Psikoterapi seanslarının her seferinde ne kadar sürdüğü ise 60 dakika ile 90 dakika arasında değişmektedir.
En İyi Psikolog Nasıl Anlaşılır?
Psikologlar bu mesleği yapabilmek için gerekli eğitimleri alan kişilerdir. Psikolojik danışmanlık hizmeti uzmanlar tarafından profesyonel olarak verilir. En iyi psikolog hangisi araştırması yaparken dikkat edilecek hususlar arasında uzmanın akademik kariyerinin yanı sıra haricen katıldığı sertifika programlarında hangi alanlarda eğitim alarak uzmanlaştığı da önemlidir. İstanbul en iyi psikolog tavsiye ve diğer tüm şehirler için yapılan bu yönlü araştırmalarda danışmanlık ofisinin, kişiye yakınlığı, ulaşıma ve toplu taşıma araçlarına yakınlığı gibi kriterler de merak edilir. En iyi psikolog aslında bir diğer anlatımla danışanın kendisini yakın hissettiği, onu anladığını düşündüğü ve samimi bulduğu uzmandır. Danışman e danışan arasında kurulacak bağ sorunun çözümünde sağlanacak başarıda olumlu etki eder.
Psikolog Ücretleri Ne Kadar?
Psikolog ücretleri ne kadar sorusu da bir uzmandan destek almak isteyen kişilerce sıklıkla sorulur. Bu sorunun cevabı değişkendir. Her psikolog kendi vereceği psikoterapi eğitimlerindeki seans ücretini kendi belirler. Örneğin İstanbul psikolog ücretleri ilçeler bazında da değişir. Ücretlerde psikoloğun konumlandığı ofisin nerede olduğu, lokasyonu etki eder. Ayrıca psikolog fiyatları İstanbul için ortalama rakamlar tek seanslık eğitimler ve düzenli olarak devam edilen seanslar arasında da değişir. Toplu ödeme yapan kişilere de indirimler yapılabilmektedir. Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Neden Psikologa Gitmelisiniz?
Sağlıklı her bireyin özel, sosyal, toplumsal iletişiminin ve ilişkilerinin de sağlıklı ilerlemesi gerekir. Yaşamın yoğun temposu, kaldırılamayacak ağırlıktaki sorumluluklar, maddi ve manevi bazı sıkıntılar, kişilerin kendi içlerinde yaşadıkları ve hiç kimseyle paylaşamadıkları çeşitli sorunlar yaşamın geneline olumsuz etki eder. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında yapılan en büyük yanlış bireylerin sorunların üstesinden tek başlarına gelebileceklerini düşünmeleri veya daha da kötüsü tüm bunların bir sorun olduğunun farkında dahi olmamalarıdır. Oysa ki; fiziksel sağlığımızda çeşitli sebeplerle rahatsızlıklar yaşanabildiği gibi aynı durum ruh sağlığımız için de geçerlidir. Yaşanan sorunlarla tek başına mücadele etmeye çalışmak sorunların daha da büyümesine ve tedavisinin zorlaşmasına neden olur. Ayrıca psikoterapi seansları kişilerin kendilerinin farkında olmalarını, gerekli değeri vermelerini de sağlar. Konusundan uzman kişilerin vereceği psikoterapi seansları aslında bir nevi eğitimdir. Bu eğitimler sayesinde sorunlar çözüme ulaştırılmaya çalışılır. Sağlıklı olduğunu düşünen ve sorunu olmayan herkesin de düzenli olarak bir uzman psikologla görüşmesinde fayda vardır. Bu, yapılması muhtemel yanlışların önüne geçilmesini ve psikolojinin sağlıklı temeller üzerine oturtulmasını sağlar.
Psikolog Görüşmeleri Nasıl Geçer?
Danışanların en önemli çekincelerinden biri de psikoterapi seansları sırasında yeni tanıştıkları birine sorunlarını nasıl anlatacakları, kendilerini rahat hissedip etmeyecekleridir. Unutulmaması gereken şudur ki, psikologlar bu işin eğitimini almış kişilerdir. Bu çekincelerden kurtularak psikolog görüşmesi gerçekleştiren kişiler uzmanın onları anladığını, empati kurabildiğini ve sorunlarının çözümü için samimi yaklaşım içinde olduğunu zaten anlarlar. Psikolog görüşmeleri genel olarak sohbet havasında geçer. Alanında uzman psikologlar danışanlarının kendilerini rahat hissetmesi, yaşadıkları duygu ve hissettikleri her ne varsa kendilerine açık bir şekilde anlatabilmesi için ellerinden geleni yaparlar. Düzenli olarak görüşen danışan ve danışmanlar arasında kısa zaman içinde arkadaşlık, dostluk benzeri bir bağ oluşur.
Psikologlar Anlattıklarımızı Başkasına Anlatırlar mı?
Hayatında hiç psikoloğa gitmemiş olanların aklında psikologlar anlattıklarımızı başkasına anlatır mı sorusu vardır. Psikoterapi seanslarının etkili olabilmesi için danışanların samimi ve dürüst olması gerekir. Ancak danışanların gizlilik ile ilgili akıllarında sorular vardır. Uzman psikologlar etik kurallar çerçevesinde gizliliğe çok önem verirler. Bir psikoloğun danışanlarının kendilerine anlattıklarını başka birilerine anlatma ihtimali kesinlikle yoktur. Tüm psikoterapistler kendileri ile görüşerek sorunlarını açan kişilerin rahatlıkla konuşması, sorunlarını açıkça ifade etmesi ve kendisini güvende hissetmesi gerektiğini çok iyi bilirler. Seans sona erdiğinde danışanın gizlilik konusunda içinin rahat olması gerekir. Psikologlar danışanlarının anlattıklarını başkalarına anlatmadıkları gibi tüm kayıtları da büyük bir gizlilik içinde muhafaza ederler. Zaten ilk psikoterapi seansına başlamadan önce uzman psikolog tarafından kişisel bilgilerin nasıl korunacağının ve gizlilik politikalarının yazılı olduğu danışana anlatılır. Psikologlar gizlilik esasıyla çalışan meslek gruplarının başında gelir. Danışanların paylaştığı bilgilerin gizli kalması ile ilgili haklarını koruyan yasalar da vardır. Psikologlar etik kurallar haricinde kendisiyle paylaşılanları kanunen de korumak zorundadırlar. Ancak buna rağmen psikologların bazı bilgileri paylaşmak durumunda olduğu noktalar da vardır. Bunları aşağıda sıraladık. Psikologlar, danışanlarının bir tehlikede olduğunu anlarsa veya bu tehlikenin toplumu da ilgilendirdiğini fark ederse öğrendiklerini paylaşabilirler. İntihar etme eğilimi ya da başka birine zarar verme planları buna dahildir. Psikologlar istismar, şiddet, yaşlıların ve engellilerin zor durumda bırakılması gibi durumları öğrendiklerinde bunu gerekli yerlere bildirmeleri gerekir. Danışanıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararı eline ulaşan ve bilgi paylaşımında bulunması talep edilen psikologlar bu bilgileri paylaşabilirler.
Psikologlar Görüşmeleri Kaydeder mi?
Psikologlar tarafından her danışanı için bir dosya açılarak anlattıkları ve belirli bilgiler kaydedilir. Bu kayıtlar uzmanın danışanı hakkında ileriki dönemlerde değerlendirme yapabilmesi ve süreci daha iyi takip etmesi açısından önemlidir. Ancak tutulan kayıtlar bazı durumlar haricinde üçüncü kişilerle paylaşılamaz.
Uzman Psikolog Cem Yiğit Kimdir?
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit, İzmir Yaşar Üniversitesi’nde 4 yıllık lisans eğitimi alarak 2016 yılında mezun olmuş, 2016 – 2018 yılları arasında İstanbul Üsküdar Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. Mehmet Cem Yiğit, Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Samsun Özel Meva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul NP Beyin birimi ve Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık biriminde görev yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir. 2018 yılından bu yana İstanbul – Beşiktaş’ta bulunan Yiğit Danışmanlık Ofisi’nde hizmet vermektedir.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in Uzmanlık Alanları Nelerdir?
Uzm. Psk. Mehmet Cem Yiğit, yüksel lisans eğitimini “Bireylerde Benlik Saygısı ve Cinsel Özyeterlilik İlişkisinde Bilişsel Çarpıtmaların Rolü” başlıklı teziyle tamamlamıştır. Yiğit,  MMPI yani Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri, SCL-90 Belirti Tarama Testi, Yale Brown Obsesyon Kompulsiyon Ölçeği, Beck Depresyon Ölçeği ve Beck Anksiyete Ölçeği alanlarında klinik ölçme ve değerlendirme yetkilerine sahiptir. Katıldığı eğitimler ise Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – cinsel Terapi Eğitimi – Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi – Boşanma Terapisi Eğitimi programlarıdır.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit Hangi Konularda Danışmanlık Vermektedir?
Mehmet Cem Yiğit, evlilik ve ilişkilerde yaşanan sorunlar, bireylerin yaşadığı ruhsal sorunlar, boşanma ve cinsellikte yaşanan sorunlar, depresyon ve anksiyete teşhisi koyulmuş kişilerin tedavisine destek amaçlı psikoterapi, bilişsel davranış terapisi ve OKB yani Obsesif Kompülsif Bozukluk gibi konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in Ofisine Nasıl Gidilir?
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in sahibi olduğu Yiğit Danışmanlık Ofisi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindedir. Pazar günleri hariç olmak üzere haftanın 6 günü 08:00 – 21:00 saatleri arasında açık olan Yiğit Danışmanlık Ofisi’ne gitmek isteyenler toplu taşıma ile kolay bir şekilde ulaşabilirler. Özel araçla ulaşmak isteyenlerin de kolaylıkla gidebilecekleri Yiğit Danışmanlık Ofisi’nin harita bilgileri de web sitesinde yer alır.
Görüşmeyi Başlat
Seans bilgisi almak ister misiniz?
Psikoterapi seansları hakkında bilgi almak ister misiniz?