Günümüzde ne yazık ki karısını aldatan erkeklerin sayısı kadar kocasını aldatan kadın sayısı da çoktur. İnsanlar sosyal bir varlık olduğundan devamlı olarak etkileşimde olmayı istemektedir. Normal şartlarda bu durum kabul görülebilirken, bir ilişki içerisinde olan eşlerin başkaları ile kurmuş oldukları özel etkileşimler asla kabul edilememekte ve gayri ahlak bir durum olarak nitelendirilmektedir. Evliliğin ve ilişkilerin en önemli düşmanı olarak kabul edilen aldatma, her ne bahane ile olursa olsun taviz verilmeyen bir durumdur. Bu nedenle de erkekler şüphelendikleri eşlerinin kendisini aldatıp aldatmadığını öğrenebilmek için aldatan kadınlar belirtileri hakkında araştırmalar yapmakta ve konu hakkında bilgi edinmeyi arzulamaktadır.

Kadınların neden aldattığı konusu da günümüzde pek çok insan için merak konusu olurken, kadınlar erkeklerden farklı olarak ruhsal bir çöküntü ve olumsuz bir psikoloji neticesinde aldatmaktadır. Örneğin; eşten yeteri kadar ilgi göremeyen, evliliği ya da ilişkisi bitme noktasına gelen ya da eşi kendisini aldatmış olan kadınlar aldatma davranışı sergilemektedir.

Aldatan Kadınlar Nasıl Davranır?

Aldatan kadınların davranışları çoğu zaman kendilerini ele vermelerini sağlamaktadır. Aldatan pek çok insan arkasında ipuçları ve farklı davranış biçimleri bıraktığından, aldatılan eşlerin bu durumu anlayabilmesi de mümkündür.

Genel olarak aldatan kadınların davranışlarına bakılacak olursa; kadınların geneli fiziki olarak aldatmadan ziyade ruhsal olarak aldatma gerçekleştirmektedir. Fiziki aldatma ise ancak ruhsal aldatma tatmin noktasına ulaştığında gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla her aldatan kadının davranışlarında da farklılık görülebilmektedir. Aldatan kadınlar erkeklere kıyasla daha dikkatli ve temkinli davranırken, davranışlarda görülen değişiklikler, eşlerden uzaklaşma, farklı bir mutluluk, kişisel görünümdeki değişiklikler, daha özenli bir öz bakım ve yeni ilgi alanları, kadınların aldattığını gösteren işaretlerdir.

Aldatma çoğu zaman insanın psikolojisi ile alakalı olduğundan aldatan kadın psikolojisi erkeklerde olduğu gibi daha pozitif ve mutlu bir görünüm sergilerken, belli bir zaman sonrasında yerini pişmanlığa bırakabilmektedir. Dolayısıyla zaman içerisinde suçluluk duygusu da görülebilmektedir.

Psikologdan Destek Alabilirsiniz!

Eşlerini aldatan kadınların ve aldatıla erkeklerin uzman bir psikolog ya da terapistten destek alması tavsiye edilmektedir. Bu sayede kadınlar aldatan kadın psikolojisinden sıyrılarak daha sağlıklı ve mutlu bir ilişki ya da evlilik yapabilmektedir.

Uzmanlar genellikle bu gibi durumlarda terapi yöntemleri uygularken, uygulanan bu yöntemler insanlara daha sağlıklı bir iletişim ve ilişki kurabilmelerine yardımcı olmaktadır.

1 Yorum : “Aldatan Kadınlar Nasıl Davranır?

  1. Süleyman yurtseven dedi ki:

    Eşimi varsapla biriyle konuşurken yakaladım daha sonra dava açıldı ve sonra barıştık

Yoruma Kapalı.