Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları zaman zaman Strazburg Türk psikologlara sosyal medya aracılığı ile ulaşarak sorular sormaktadır. Bu sorular çoğu zaman baş edemedikleri problemlere yönelik olmaktadır. Ayrıca bu soruların, sağlık sisteminin iyi durumda ve gelişmiş olduğu bölgelerde yaşayan kişilerden geldiği ele alındığında, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının, Türk psikolog arayışında olduğunu görülmektedir. Kişiler yurt dışına yerleştiklerinde karşı karşıya kaldıkları en önemli sorun gidilen ülkeninin diline hâkim olamamaktır. Dolayısı ile iletişim kurmak güçleşmektedir. Bunun bir sonucu olarak da destek alınması gerektiği durumlarda, özellikle sağlık alanında kendilerini ifade etmekte oldukça zorlanmaktadırlar. Bu aşamada her branşta olduğu gibi, psikolojik destek için de kişilerin Türk psikolog arayışında olduğu bilinmektedir.

 

Randevu Al

Psikiyatrik tedavi yöntemlerinin belirli bir süre devam etmesi gerekliliği ’de kişilerin psikolog ile etkili bir iletişim kurabilmesini zorunlu hale getirmektedir. Dolayısı ile bu konuda anadili aynı olan kişiler ile görüşmek en doğru yoldur. Yurt dışında hizmet veren Türk psikolog bulmak oldukça zordur. Kişiler, psikolojik destek arayışlarında genellikle online terapilere yoğunlaşmaktadır. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, online terapi kapsamında Strazburg’da yaşayan Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Strazburg Türk Psikolog

 

Strazburg‘a Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, Strazburg’da yaşayan Türk vatandaşları için online terapi hizmetleri vermektedir. Online terapiler yüz yüze terapilerden dijital ortamda gerçekleştirilmesi dışında herhangi bir farklılık göstermemektedir. Ayrıca, avantajlı yanları olduğu da söylenebilmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz covid-19 pandemisinden dolayı online görüşme sağlamak oldukça sağlıklı bir yoldur.

Ayrıca, online ortamda gerçekleştirilen görüşmeler, birçok yönden kişilere zaman tasarrufu da sağlamaktadır. Online terapiler esnasında kişiler kendilerini çok daha rahat hissetmektedirler. Dolayısı ile kendilerini çok daha iyi ve net bir şekilde ifade edebilmektedirler. Bunların yanı sıra, online terapilerin çok daha uygun fiyatlı olduğu da bilinmektedir.

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

Bireyler sosyal yaşamlarında, ikili ilişkilerinde veya çeşitli adaptasyon dönemlerinde bazı problemler yaşayabilmektedirler. Bu problemler, bazı insanlar için kolay atlatılır olabilir ancak bazı insanlar için zorlayıcı olabilmektedir. Kişilerin karşılaştıkları olumsuz durumlar üstesinden gelinemeyecek hale geldiğinde yapılması gereken en doğru şey destek almak olacaktır. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, mesleki deneyimlerini ve meslek etiğini temel oluşturarak danışanlarına online hizmet sunmaktadır. Online terapiler kapsamında, depresyon, panik atak, kaygı bozuklukları, kariyer planlaması sorunları gibi birçok sorun ele alınmaktadır. Bunun yanısıra, OKB, davranış bozuklukları ve öfke kontrolü, yalnızlık korkusu, çeşitli fobiler, ilişki problemleri, ergenlik problemleri gibi sık karşılaşılan sorunlar da değerlendirilmeli ve iyileştirme çalışmaları yapılmalıdır.

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, Strazburg’da yaşayan Türk vatandaşları için online terapiler kapsamında, yetişkin terapisi, evlilik terapisi, çift terapisi, ergen terapisi ve cinsel terapi hizmeti vermektedir.

Yetişkin Terapisi

Kişiler yaşam boyu bazı dönemlerde olumsuz durumlar ile karşılaşabilmektedir. Bu durumlar karşısında kişilerin tutumları ve hissettikleri farklılık gösterebilmektedir. Bu olumsuzluklar sonucunda kişilerde psikolojik ve ruhsal problemler meydana gelebilmektedir. Yetişkin terapisi kapsamında, bu problemlerin ortadan kaldırılmasına ve iyileşmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Evlilik Terapisi

Evlilik terapisinde, evli çiftlerin birbirleri ile olan iletişimleri ve problemleri ele alınmaktadır. Terapi yöntemi ile de mevcut sorunların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Çift Terapisi

Çiftlerin birbirleri ile olan iletişimini ele alın çift terapisinde, kişilerin ilişkilerinde yaptıkları problemler ele alınmaktadır. Bunun yanı sıra evlilik döneminde olan çiftlerin de daha doğru ve sağlıklı adımlar atabilmek için çift terapisi aldığı bilinmektedir.

Ergen Terapisi

Ergenlik dönemi yetişkinliğe geçişin ilk adımlarının atıldığı dönemdir. Kişide hem bedensel hem de ruhsal değişimler söz konusudur. Bu değişimlerin üstesinden gelemeyen ergen bireyler için, ergenlik terapisi ile sürecin daha sağlıklı ilerlemesi sağlanmaktadır.

Cinsel Terapi

Evliliklerinde veya birlikteliklerinde fiziksel bir problem olmaksızın cinsel sorunlar yaşayan bireyler için cinsel terapi uygulanmaktadır.