Paris Türk Psikolog

Yurt dışında birçok farklı yerde Türk vatandaşlarının yaşadığı bilinmektedir. Bunun iyi yanları olduğu gibi, yerleşilen yurt dışı kentlerine adaptasyon sürecinde kişilerin zorluk yaşadığı açık bir gerçektir. Kişiler kimi zaman kültür farklılıklarından doğan adaptasyon sürecini kolaylıkla atlatabilirken, bazen de bu durum giderek zorlaşabilmektedir. Bunun bir sonucu olarak da hem mevcut kültürel farklılıklar hem de dil problemi sebebi ile yaşanan zorluklar ilerleyebilmektedir. Bunun neticesinde de kişiler kendilerini sosyal ortamdan soyutlayabilmektedirler.

Bu tarz davranışlar neticesinde de kişilerde depresyon veya panik atak gelişebilmektedir. Bunun yanı sıra,var olan psikolojik bozukluklar da bu tarz yer değişikliklerinde tetiklenebilmektedir. Bu gibi sorunlar yaşandığında, kişiler kendi başlarına üstesinden gelemiyorlarsa, başvurulacak en etkili yöntem alanında uzman bir psikoloğa başvurmak olacaktır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, bu anlamda çoğu zaman Türk psikolog aramaktadır. Çünkü anadillerine sahip olan psikolog ile iletişim çok daha etkili olacaktır. Ancak yurt dışında görev yapan Türk psikolog bulmak oldukça zor olabilmektedir.

 

Paris Türk Psikolog Için Randevu Al

Paris Türk Psikolog Için Randevu Al

Paris’e Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

Paris veya diğer yurt dışı kentlerinde birçok Türk vatandaşı bulunmaktadır. Bu kişilerin sağlık alanında, özellikle de psikoloji alanında, Paris Türk psikolog ile görüşme istekleri söz konusudur. Çünkü, herhangi bir ruhsal problemin tedavisi veya iyileştirilmesi için alanında kişiler uzman bir psikoloğa başvurmakta zorlanmaktadırlar. Ülkemiz vatandaşlarının bu konuyu ötelediği, çoğu zaman çekindiği bilinmektedir. Bir de yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için bu durum daha da zor hale gelmektedir. Kişiler kendilerini ve problemlerini doğru ve net bir şekilde ifade edebilmek ve bu konuda yarım alabilmek için Paris Türk psikolog aramaktadırlar. Yurt dışı kentlerinin çoğunda Türk psikolog bulmak oldukça zordur. Konu ile alakalı ülkemizde online terapi sistemleri geliştirilerek yurt dışındaki Türk vatandaşlarına da hizmet sunulmaktadır.

Paris Türk Psikolog

Paris Türk Psikolog

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, bu anlamda Paris’te yaşayan Türk vatandaşlarının psikolog arayışını sonlandırmak için online terapi hizmeti vermektedir. Bahsi geçen online terapiler kapsamında, danışanların talepleri ve problemleri dikkate alınarak farklı alanlarda online terapi uygulanabilmektedir. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, online terapi hizmeti kapsamında, yetişkin terapisi, evlilik terapisi, çift terapisi, ergen terapisi ve cinsel terapi gibi hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler dahilinde de, kişilerin sahip olduğu takıntılar, panik atak, kaygı bozuklukları, travmalar, yas süreçleri, kariyer, mesleki anlamda yaşanan sorunlar ve daha birçok psikolojik ve ruhsal sorun değerlendirilmektedir.

Yetişkin Terapisi

Kişilerin yaşamları boyunca karşılaştıkları birçok durumun ruhsal problemlere sebep olabileceği bilinmektedir. Yetişkin terapisi kapsamında, bahsi geçen bu problemler ele alınmaktadır. Danışanların kendi başlarına üstesinden gelemedikleri durumlar için alanında uzman bir psikologdan yardım almaları oldukça faydalı olmaktadır. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, yetişkin terapisinde, OKB, panik atak, stres, kariyer yönetimi, davranış bozuklukları gibi pek çok farklı konu hakkında kişilere yardımcı olmaktadır. Sorunun çözümüne veya iyileştirilmesine yönelik en etkili ve akılcı yöntemler tercih edilerek hizmet sunulmaktadır.

Evlilik Terapisi

Evlilik terapisi, evlilik öncesinde, evlilik döneminde ya da boşanma aşamasında olan çiftlerin, mevcut problemlerini ele alarak, bu zaman diliminin en sağlıklı bir şekilde ilerlemesini hedeflemektedir. Evlilik terapisi kapsamında, kişilerin evlilik içindeki sorunları ve iletişimleri değerlendirilmektedir. Buradan yola çıkarak da ilişkinin kuvvetli ve zayıf yönlerinin fark edilmesi sağlanmaktadır. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, evlilik terapisi kapsamında çiftlerin problemlerinin değerlendirilmesinin ardından, uygun terapi yöntemleri ile iyileştirme çalışmaları yuygulamaktadır. Ayrıca çocuğu olan evli çiftlerin, aile içindeki bağları ve çocuk ile olan iletişimleri de göz önünde bulundurulmaktadır.

Çift Terapisi

Çift terapisi kapsamında, çiftlerin mevcut problemleri veya iletişimleri değerlendirilmektedir. Evlilik aşamasına geçmemiz, nişanlı olan çiftler bu zaman dilimini en hasarsız şekilde mutlulukla tamamlamak için çift terapisine çok sık başvurmaktadır. Ayrıca, çift terapisi için kişilerin mutlaka bir sorunlarının olması gerekmemektedir. Kişiler iletişimlerini kuvvetlendirmek adına doğru adımlar atabilmek için de çift terapisine başvurabilmektedir.

Ergen Terapisi

Çocukluk döneminin tamamlanması ve yetişkinlik döneminin ilk adımlarının atıldığı ergenlik döneminde, kişilerde hem bedensel hem de ruhsal değişiklikler meydana gelmektedir. Bu aşamada, kişiler zaman zaman gelişen bu farklılıkları anlamlandırmakta zorluk çekebilmektedir. Ergen terapisi kapsamında bu sorunların ortadan kaldırılması ve ergen bireye yol göstermek amaçlanmaktadır.

Cinsel Terapi

Cinsel terapi kapsamında, kişilerin evlilikleri veya birlikteliklerinde yaşanan sorunlar ele alınmaktadır. Bu sorunların, cinsel hayat üzerindeki etkileri değerlendirilerek, uygun terapi yöntemleri ile iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.