Kişiler yaşamlarının bazı dönemlerinde zorlayıcı ve altından kalkamayacakları problemler ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu gibi problemler kişilerin bireysel hayatını etkileyebileceği gibi, çevresindeki insanlar ile de ilişkisini etkilemektedir. Dolayısı ile direkt olarak günlük yaşamda gerçekleştirilmesi gereken aktivitelerin yerine getirilmesi de zorlaşmaktadır. Meydana gelen sorunlar, kişinin yaşantısında anksiyete veya despresyon gibi çok sık karşılaşılan psikolojik problemlerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

 

Randevu Al

Kişiler maruz kaldıkları sorunlara karşı bazı dönemler profesyonel anlamda destek alma ihtiyacı duymaktadır. Psikolojik destek, kişinin mevcut problemlerinin giderilmesinde etkili olduğu gibi, ikili ilişkilerin iyileşmesinde de oldukça etkilidir. Dolayısı ile depresyon ve anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıkların gelişmesi de engellenmektedir. Psikolojik destek almak isteyen bireyler, bu konuda alanında uzman bir psikolog arayışına girmektedirler. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için ise bu durum oldukça zor olmaktadır. Çünkü bu kişiler, kendi anadillerinde hizmet almak istemektedir.

Nantes Türk Psikolog

 

Nantes, bir çok yurt dışı kenti gibi Türk vatandaşlarının bulunduğu bir bölgedir. Bireyler psikolojik destek almak için Türk psikolog bulmakta zorluk çekmektedir. Bunun sonucu olarak da mevcut problemler ertelenmektedir. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, Nantes’te yaşayan Türk vatandaşlarının psikolog arayışında başvurdukları ilk Türk psikologlardan biridir. Online terapi yöntemleri sayesinde, kişilere etkili ve anadillerinde hizmet sunulmaktadır.

Nantes‘e Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

Yurt dışında hizmet veren Türk psikolog bulmak oldukça zordur. Bu sebeple, psikolojik destek almak isteyen kişiler online terapi hizmeti veren psikologlara yönelmektedir. Ancak kişiler online terapi ile alakalı olarak bazen kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bu terapi yönteminin etkili olup olmayacağı merak edilmektedir. Online terapinin, yüz yüze gerçekleştirilen terapilerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Yalnızca psikolog ve danışman arasındaki görüşme dijital ortamlarda gerçekleşmektedir. Uygulamanın geri kalan kısmında hiçbir farklılık bulunmamaktadır. Online terapi yöntemlerinin birçok farklı avantajları da mevcuttur.

Kişiler psikolojik destek almak istediklerinde genellikle bundan çekinmektedirler. Dolayısı ile buna karar vermek zor olduğu kadar klinik ortamı da bu insanları gerebilmektedir. Bu anlamda, online terapi uygulamalarında, danışanların çok daha rahat oldukları ve kendilerini daha iyi ifade edebildikleri bilinmektedir. Bunun yanında online terapiler zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca, içinde bulunduğumuz covid-19 pandemisi sebebi ile de online terapiler, olası bir sağlık probleminin engellenmesini sağlamaktadır.

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, mesleki deneyimleri doğrultusunda yurt dışında yaşayan bireylere online terapi hizmeti sunmaktadır. Görüşme seansları internet aracılığı ile sağlanmaktadır. Online terapiler kapsamında birçok farklı konu ele alınabilmektedir. Bu sayede, kişilerin günlük yaşamını olumsuz etkileyen sorunların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Online terapi kapsamında, davranış bozuklukları ve öfke kontrolü, depresyon, panik atak, kaygı bozuklukları, kariyer planlaması sorunları, yalnızlık korkusu, OKB, ilişki problemleri, , çeşitli fobiler, ergenlik problemleri gibi birçok farklı konu ele alınabilmektedir. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, yetişkin terapisi, evlilik terapisi, çift terapisi, ergen terapisi ve cinsel terapi konularında online hizmet vermektedir.