Pek çok dünya ülkesinde ve kentinde Türk vatandaşlarının yaşadığı bilinmektedir. Kişiler, zaman zaman hem kültür farkı hem de yabancı dil sebebi ile problemler yaşayabilmektedir. Bu problemler de hem sosyal hayata hem de özel hayata yansıyabilmektedir Marsilya Türk psikolog. Bunun sonucu olarak etkileri farklı alanlara yayılan bu problemler, kişilerde sosyal hayattan uzaklaşmaya ve yalnızlaşmaya yol açmaktadır. Bu durumun yanı sıra, kişiler için yaşanılan bölgeye dair herhangi bir kültür sorunu olmasa bile, bireysel problemlerin herkesin yaşamında yer alabileceği bilinen bir gerçektir. Bu gibi durumlarda mevcut problemi kendi başına çözemeyen kişiler için en etkili yol bir uzmana başvurarak yardım almak olacaktır.

 

Randevu Al

Marsilya’da yaşayan Türk vatandaşları, psiklojik destek almak için alanında uzman bir psikolog arayışına girdiklerinde öncelikleri Marsilya Türk psikologlar olmaktadır. Anadili ile iletişim kurmak istemek herkesin ilk tercihi olmaktadır. Ayrıca, psikolojik destek almak isteyen kişilerin bu konuyu erteledikleri ve yardım almaktan çekindikleri ele alındığında, kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri bir görüşme yapmaları en sağlıklı yol olacaktır. Marsilya ve diğer kentlerde Türk psikolog bulmak oldukça zordur. Bu duruma yenilikçi bir çözüm getirilerek online terapiler verilmeye başlanmıştır. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, Marsilya’da yaşayan Türk vatandaşlarının psikolog arayışında tercih ettikleri ilk isimlerdendir.

Marsilya Turk Psikolog

Marsilya’ya Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, Marsilya’da yaşayan Türk vatandaşlarına online terapi hizmetleri sunmaktadır. Kişiler, zaman zaman online terapiler ile alakalı kafa karışıklığı yaşamaktadır. Ancak, online terapilerin birebir gerçekleştirilen terapilerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Belirlenen tarih ve saat için verilen randevuda, psikolog ve danışan terapiyi gerçekleştirmektedir. Ayrıca, online terapinin avantajlı birçok yanı da mevcuttur. Özellikle içinde bulunduğumuz covid-19 pandemisi sebebi ile oluşabilecek herhangi bir sağlık riskinin önüne geçilmektedir.

Terapiler, kişilerin mevcut problemlerinin değerlendirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik uygulamalar olsa bile, kişiler yüzyüze terapilerde, klinik ortamında bazen gerilebilmektedir. Online ortamda gerçekleştirilen terapilerde danışanların çok daha rahat oldukları bilinmektedir. Bunun yanı sıra, zamandan tasarruf da sağlanmaktadır. Ayrıca, online terapiler, yüzyüze gerçekleştirilen terapilere göre daha uygun fiyatlıdır. Terapinin uygulanma yöntemi ile alakalı ise hiçbir farklılık göz konusu değildir.

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

Her birey yaşamı boyunca birçok farklı sebepten dolayı psikolojik yardım almaya ihtiyaç duymaktadır. Ruhsal sağlığın en az fiziksel sağlık kadar önemli olduğu ele alındığında, psikolojik yardım almanın gerekliliği göz ardı edilemez bir gerçektir. Kişilerde gelişen psikolojik sorunlar üstesinden gelinemeyecek aşamaya geldiğinde, alanında uzman bir psikolog yardımı almak en doğru karar olacaktır. Bu sayede, kişiye karmaşık ve içinden çıkılamayacakmış gibi gelen sorunların  çözümü kolaylaşmaktadır.

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, sahip olduğu mesleki deneyimler doğrultusunda ve etik ilkeleri ilk sırada tutarak, danışanları için en iyi online terapi hizmetlerinisunmayı amaçlamaktadır. Online terapiler kapsamında ele alınan birçok konu mevcuttur. Bunlar, depresyon, panik atak, kaygı bozuklukları, kariyer planlaması sorunları vb. şeklinde sıralanabilmektedir. Bunun yanında, OKB, yalnızlık korkusu, ilişki problemleri, davranış bozuklukları ve öfke kontrolü, çeşitli fobiler, ergenlik problemleri gibi toplumlarda sık karşılaşılan sorunlar da terapiler kapsamında ele alınmaktadır.

Yetişkin Terapisi

Her insan yaşamı boyunca birçok durum ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bunların sonucu olarak da kişilerde psikolojik bozukluklar meydana gelebilmektedir. Yetişkin terapisi kapsamında, kişilerin kendi başlarına halledemedikleri sorunların değerlendirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Evlilik Terapisi

Evlilik terapisi, evli çiftlerin, birbirleri ile iletişimi ve sorunlarını ele almaktadır. Evlilik terapisinde, çiftlerin arasındaki iletişimin kuvvetlendirilmesi ve mevcut sorunların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Ayrıca, evlilik terapisi için çiftlerin bir probleme sahip olması da gerekmemektedir. Kişiler iletişimlerini güçlendirmek için de evlilik terapisi alabilmektedir.

Çift Terapisi

Çift terapisinde, kişilerin birbirleri ile olan iletişimleri ve yaşadıkları problemler ele alınmaktadır. Genellikle evlilik aşamasındaki çiftler daha doğru bir iletişim kurabilmek için çift terapisine çok sık başvurmaktadır. Bu sayede, uygun terapi yöntemleri ve uygulamalar ile problemler ortadan kaldırılmaktadır.

Ergen Terapisi

Yetişkinliğe geçişin ilk adımları olan ergenlik dönemi oldukça hassas bir dönemdir. Bu dönemde, kişiler yardıma ihtiyaç duyabilmektedir. Ergen terapisi kapsamında, ergen bireylerin yaşadığı değişim sürecini ele almakta ve kişilerin üstesinden gelemediği sorunların çözümü için yol göstermeyi hedeflemektedir.

Cinsel Terapi

Kişilerin herhangi bir fiziksel problemleri olmadığında ve cinsel problemler yaşadıklarında, akla ilk gelen psikolojik sebeplerdir. Cinsel terapi sayesinde, bahsi geçen bu problemler değerlendirilerek çözüme yönelik uygulamalar gerçekleştirilmektedir.