Yurt dışında yaşayan veya yurt dışı kentlerine yeni yerleşen Türk vatandaşları, kültür farklılıkları nedeni ile çeşitli adaptasyon problemleri yaşamaktadır. Bunun yanı sıra, zaman zaman bu sorunlar ilerleyerek, kişilerin sosyal ortamlardan uzaklaşmasına sebep olmaktadır. Kişilerin bireysel problemleri ve çevreleri ile olan iletişim problemleri neticesinde, psikolojik destek alma ihtiyacı gelişebilmektedir. Ayrıca, bu tarz sorunlar yaşanmasa bile kişilerin altta yatan başka ruhsal sorunları dolayısı ile psikoloğa başvurma ihtiyaçları söz konusu olabilmektedir.

 

Randevu Al

Lyon ve diğer yurt dışı kentlerinde yaşayan birçok Türk vatandaşı, psikolog arayışında öncelikle Türk psikolog tercih etmektedirler. Ancak yurt dışında hizmet veren Türk psikolog sayısı oldukça azdır. Dolayısı ile kişiler bu konuda problem yaşamaktadır. Problemleri ve hissedilenleri anlatmak ve iyi bir iletişim kurabilmek adına anadilinde hizmet veren bir psikolog bulmak oldukça önemlidir. Konu ile alakalı olarak, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının, psikolog arayışına bir son vermek adına, Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, online terapi hizmeti vermektedir.

Marsilya Turk Psikolog

Lyon’a Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, birçok yurt dışı kentinde olduğu gibi Lyon’da yaşayan Türk vatandaşları için de online terapi hizmeti vermektedir. Bu sayede, kişiler alanında uzman bir Türk psikolog ile görüşme sağlayabilmektedir. Online terapiler, yüz yüze gerçekleştirilen terapiler ile kıyaslandığında uygulama açısından hiçbir fark bulunmamaktadır. Online terapilerde farklı iletişim araçları ile dijital ortamda, danışan ve psikolog görüşmesi sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra, online terapilerin oldukça avantajlı yanları da bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz pandemi durumu sebebi ile oluşabilecek herhangi bir sağlık problemi ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca, danışanların online ortamda kendilerini çok daha rahat hissettikleri de bilinmektedir. Bunun yanı sıra, zaman tasarrufu ve online terapilerin daha uygun fiyatlı olmaları, bu terapilerin sık tercih edilmesinin sebepleri arasındadır.

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

Çevre ve insan ilişkilerini algılama bebeklik döneminden itibaren başlamakta ve yaşam boyu devam etmektedir. Tüm yaşam boyunca, her birey olumlu veya olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kimi bireyler, bu gibi durumları kolaylıkla atlatabilirken, kimi bireyler için bazı durumların üstesinden gelebilmek zorlaşabilmektedir. Bu aşamada en doğru yol alanında uzman bir psikologdan yardım almak olacaktır. Ayrıca, kişilerin psikolojik destek almak için problemleri olmasına gerek yoktur. Daha kaliteli bir yaşam ve iletişim de destek alınabilmektedir.

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, online terapiler kapsamında Lyon ve diğer yurt dışı kentlerinde yaşayan Türk vatandaşlarına en iyi danışmanlık hizmetini sunmayı hedeflemektedir. Mesleki deneyimi ve etik ilkeleri ışığında, danışanları için en uygun terapi yöntemlerini tercih etmektedir. Online terapiler kapsamında; depresyon, panik atak, kaygı bozuklukları, kariyer planlaması sorunları, OKB, yalnızlık korkusu, ilişki problemleri, davranış bozuklukları ve öfke kontrolü, çeşitli fobiler, ergenlik problemleri gibi birçok farklı problemin değerlendirilmesi iyileştirilmesi sağlanabilmektedir. 

Yetişkin Terapisi

Kişilerin yaşam boyu maruz kaldıkları olayların ve bunların etkilerinin, kişide meydana getirdiği psikolojik problemlerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Evlilik Terapisi

Evli çiftlerin, birlikteliklerinde yaşadığı sorunlar, iletişim durumları, varsa çocukları ile olan iletişimleri bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Bunun sonucunda, mevcut problemlerin ortadan kaldırılarak, kişiler arasındaki bağın ve iletişimin güçlenmesi hedeflenmektedir.

Çift Terapisi

Çiftlerin birliktelikleri ile alakalı yaşadıkları sorunlar, yanlış kurulan iletişim veya evliliğe hazırlık dönemlerinde çift terapisi uygulanabilmektedir.

Ergen Terapisi

Çocukluktan yetişkinliğe geçiş dönemi olan ergenlik döneminde, bireylerin yaşadıkları karmaşa ve uyum süreci, ergenlik terapisi ile kolaylaştırılmaktadır.

Cinsel Terapi

Çiftlerin evliliklerinde veya beraberliklerinde, herhangi bir fizilsek problem olmaksızın yaşadıkları cinsel problemlerde akla ilk gelen psikolojik sebepler olmaktadır. Cinsel terapi, bahsi geçen bu sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik bir uygulamadır.