Lille Türk Psikolog

Yurt dışında birçok farklı yerde Türk vatandaşlarının yaşadığı bilinmektedir. Bunun iyi yanları olduğu gibi, yerleşilen yurt dışı kentlerine adaptasyon sürecinde kişilerin zorluk yaşadığı açık bir gerçektir. Kişiler kimi zaman kültür farklılıklarından doğan adaptasyon sürecini kolaylıkla atlatabilirken, bazen de bu durum giderek zorlaşabilmektedir. Bunun bir sonucu olarak da hem mevcut kültürel farklılıklar hem de dil problemi sebebi ile yaşanan zorluklar ilerleyebilmektedir. Bunun neticesinde de kişiler kendilerini sosyal ortamdan soyutlayabilmektedirler.

Bu tarz davranışlar neticesinde de kişilerde depresyon veya panik atak gelişebilmektedir. Bunun yanı sıra, var olan psikolojik bozukluklar da bu tarz yer değişikliklerinde tetiklenebilmektedir. Bu gibi sorunlar yaşandığında, kişiler kendi başlarına üstesinden gelemiyorlarsa, başvurulacak en etkili yöntem alanında uzman bir psikoloğa başvurmak olacaktır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, bu anlamda çoğu zaman Lille Türk psikolog aramaktadır. Çünkü anadillerine sahip olan psikolog ile iletişim çok daha etkili olacaktır. Ancak yurt dışında görev yapan Türk psikolog bulmak oldukça zor olabilmektedir.

 

Randevu Al

Lille‘e Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

Fransa’nın birçok farklı bölgesinde Türk vatandaşlarının yer aldığı bilimektedir. Lille de bu kentlerden biridir. Kişilerin yurt dışında Lille Türk  psikolog bulmaları oldukça zordur. Bu aşamada, Lille’de yaşayan Türk vatandaşları da, online terapi veren alanında uzman psikologlara yönelmektedir. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, kişilerin Lille Türk psikolog arayışında, sunduğu online terapi hizmetleri ile il adreslerden biri olarak bilinmektedir.

.

Lille Türk Psikolog

Lille Türk Psikolog

Lille Türk Psikolog arayışında olan kişilerin bir kısmı, online terapinin etkili olup olamayacağı konusunda emin olamamaktadır. Ancak, online terapi yöntemlerinin yüz yüze terapilerden tek farklı dijital ortamda gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bunun dışında hiçbir farklılık söz konusu değildir. Ayrıca online terapiler için birçok farklı avantajdan da söz edilebilmektedir. Pandemi döneminde olduğumuz dönem ele alındığında, online terapi uygulaması oluşabilecek riskleri ortadan kaldıran bir uygulamadır. Ayrıca, kişiler kendilerini rahat hissettikleri bir ortamda, psikolog görüşmesi yapabilmektedir. Dolayısı ile zamandan da tasarruf sağlanmış olmaktadır. Bunun yanı sıra, online terapinin çok daha uygun fiyatlarda olduğu da unutulmamalıdır.

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, meslek, tecrübesi, yenilikçi yöntemleri ve etik ilkeleri ile kişilere online terapi hizmeti sunmaktadır. Birçok farklı alanda, kişilerin yaşadıkları zorluklara yönelik en uygun terapi yöntemleri seçilerek, sorunların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Danışan ve psikolog arasındaki görüşme, yüz yüze görüşme ilkeleri ile bire bir aynıdır. Randevu tarihi ve saatinde internet ortamında görüşme gerçekleştirilmektedir.

Online terapi kapsamında, yetişkin terapisi, evlilik terapisi, çift terapisi, ergen terapisi ve cinsel terapi konularında hizmet verilmektedir. Bu konular kapsamında da gelişen psikolojik bozuklukların değerlendirmesi ve iyileştirmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Toplumlarda çok sık karşılaşılan depresyon, panik atak gibi bozuklukların yanı sıra, OKB, takıntılar, çeşitli fobiler, kariyer planlamasına dair belirsizlikler gibi birçok farklı problem ele alınabilmektedir.

Yetişkin Terapisi

Kişilerin yaşam boyu karşı karşıya kaldıkları durumlar, genetik yatkınlık ve birtakım hassasiyetler zaman zaman psikolojik ve ruhsal sorunların gelişmesine sebep olabilmektedir. Yetişkin terapisi kapsamında kişilerin psikolojik problemlerinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Evlilik Terapisi

Evlilik terapisi kapsamında, çiftlerin birbirleri ile veya çocukları olan çiftlerin aileleri içindeki iletişimleri değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun sonucunda, kişiler arasındaki veya aile ortamındaki sorunların ortadan kaldırılması, kişiler arası iletişimin güçlenmesi hedeflenmektedir.

Çift Terapisi

Kişilerin birbirleri ile olan iletişimlerinin çevrelerine de yansıdığı bilinmektedir. Dolayısı ile sağlıklı bir iletişim sağlıklı bir ruh durumundan geçmektedir. Çiftler terapisi uygulamasında, kişilerin mevcut problemleri değerlendirilerek, daha sağlıklı adımlar atılması sağlanmaktadır.

Ergen Terapisi

Ergenlik dönemi, kişilerin çocukluktan yetişkinliğe geçiş dönemi olduğu için oldukça hassas bir dönemdir. Hem bedensel hem de ruhsal değişimlerin söz konusu olduğu bu dönemde meydana gelen adaptasyon problemlerinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. 

Cinsel Terapi

Evliliklerinde veya birlikteliklerinde cinsel sorunlar yaşayan çiftlerin, bu sorunlarını ortadan kaldırmaya yönelik uygulanan terapi yöntemidir.