Hamburg Türk Psikolog

Hamburg Türk Psikolog Için Randevu Al

Hamburg Türk Psikolog Için Randevu Al

Online psikolog hizmetleriyle beraber pandemi sürecinin olumsuz etkilerine rağmen, her konuda psikolojik destek ve tedavi desteği alınabiliyor. Almanya,  bu süreçten en fazla etkilenen ülkelerden birisidir.

Almanya’nın Hamburg şehrinde yaşayan Türkler için psikolojik sağlık problemlerine ilişkin tedavi sürecinin aksamaması adına Hamburg türk psikolog hizmetleri sunuluyor. Anlık görüntülü sohbet kanal ve platformları üzerinden birebir seanslara katılım gerçekleştirebilmek mümkündür.

Üstelik Hamburg’da yaşayan Türkler, Türkçe terapi için Türkiye’deki psikologlar ile online bağlantı aracılığıyla iletişime geçebilmektedir. Böyle bir imkanda hem pandemi sürecinden korunurken psikolojik terapi alabilmeyi ve zaman tasarrufu sağlamayı mümkün kılmaktadır.

Hamburg Online Psikolog

Türk nüfusunun en yüksek olduğu Avrupa ülkelerinden Almanya’da, Hamburg en yoğun Türk göçmen popülasyonuyla öne çıkıyor. Pandemi süreciyle beraber dijital platforma geçen psikolog hizmetlerinden yararlanmak isteyen Türkler için, online Türkçe psikolog hizmetleri sunulmaktadır.

Ana dilde terapi uygulamalarıyla daha dinamik bir destek sağlanabileceğinden Türk psikologlarca sunulan terapiler daha iyi sonuç alınmasına yardımcı olur. Online Hamburg psikolog hizmeti, tam olarak Hamburg’da yaşayan Türklerin bu terapiyi alabilmelerini sağlamaktadır.

Türkçe psikolog hizmeti almak isteyen Almanya’daki Türkler açısından özellikle yüz yüze görüşme konusunda seçenek kısıtlılığı bulunmaktadır.  Bu yüzden günümüzde Türkiye’deki psikologlara bağlanarak alınabilen online terapi hizmeti, Türkler tarafından yoğun şekilde tercih edilmektedir.

Hamburg Türk Psikolog

Hamburg Türk Psikolog

Hamburg Türkçe Psikolog Hizmeti

Almanya Hamburg’da yaşayan Türkler için pandemi süreciyle birlikte popüler hale gelen online Türkçe psikolog hizmeti, virüs salgınından korunmayla beraber daha pek çok önemli avantaj sağlamaktadır.

Hamburg online Türkçe terapi hizmetinin en önemli avantajlarından birisi de tabii ki zaman tasarrufudur. Çünkü terapi desteğine ihtiyaç duyulduğu her an online görüşme kanalları üzerinden görüntülü ve sesli çevrimiçi terapi seanslarına katılım gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede ister ofiste, ister de evde olunması fark etmeksizin gündelik yaşantıdan geri kalınmasına neden olabilecek gereksiz zaman kayıpları yaşanmıyor.

Online psikolog hizmetleri aynı zamanda yüz yüze terapiden farklı olarak çok daha ekonomiktir. Hamburg online Türkçe psikolog ücretleri, yüz yüze terapiye göre çok daha uygundur. Bu açıdan online terapilerin zamanın yanı sıra maddi tasarrufta sağlaması mümkündür.

Hamburg Online Terapi Psikolojik sağlık sorunları, kişisel gelişim ve ruhsal huzur arayışında olan kişiler için Almanya’da Türkçe psikolog hizmetleri online terapi ile sunulmaktadır. Online Türkçe terapi seansları sayesinde artık Covid-19 sürecinden korunurken, ihtiyaç duyulan ruhsal desteğin alınmaya devam edilmesi mümkün olmaktadır. Online terapiler, Skype, WhatsApp ve Zoom gibi yaygın olarak kullanılan çevrimiçi görüntülü ve sesli iletişim araçları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bu sayede psikolojik açıdan desteğe ihtiyaç duyan Hamburg’da yaşayan Türkler, online terapilerle bunu en iyi şekilde alabilmektedir.

Hamburg Online Terapi

Psikolojik sağlık sorunları, kişisel gelişim ve ruhsal huzur arayışında olan kişiler için Almanya’da Türkçe psikolog hizmetleri online terapi ile sunulmaktadır.

Hamburg Türk Psikolog , Online Türkçe terapi seansları sayesinde artık Covid-19 sürecinden korunurken, ihtiyaç duyulan ruhsal desteğin alınmaya devam edilmesi mümkün olmaktadır. Online terapiler, Skype, WhatsApp ve Zoom gibi yaygın olarak kullanılan çevrimiçi görüntülü ve sesli iletişim araçları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bu sayede psikolojik açıdan desteğe ihtiyaç duyan Hamburg’da yaşayan Türkler, Hamburg Türk Psikolog ile online terapilerle bunu en iyi şekilde alabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Psikoloğa Gitmelisiniz?
Yaşamında çeşitli konularda sorun yaşayanların yanı sıra sorunsuz olduğunu düşünen herkes bir psikoloğa başvurabilir. Uzman bir psikologla görüşen kişiler kendi çevrelerinde tanıdıklarına açamadıkları sorunlarını veya hayatlarında önlerine çıkan engelleri sağlam adımlarla aşmak için profesyonel bir destek alma olanağına kavuşurlar. Psikologlar uzmanlık alanları doğrultusunda bireylerin sorunlarını objektif olarak dinleyerek kendilerinin göremediklerinin fakında olmalarını sağlar ve çözüm önerileriyle yardımcı olmaya çalışırlar. Bedensel sağlığımız kadar önemsememiz gereken ruhsal sağlık aslında kişilerin yaşamının en büyük yönlendiricilerindendir. Psikologlar sayesinde sağlıklı hale gelen psikolojilerin vereceği kararlar hayatta doğru adımlar atılmasının püf noktasıdır.
Psikolog Randevusu Nasıl Alınır?
Psikolog randevusu almak için çok fazla çaba harcamaya gerek yoktur. Neredeyse her psikoloğun bir web sitesi bulunur. Web sitesindeki iletişim bilgilerinden uzman psikolog ya da asistanlarına ulamanız mümkündür. Ayrıca bazı sitelerde bulunan online randevu sistemine ad, soyad, iletişim bilgileri ve kısaca bir mesaj metni eklendiğinde psikologlar tarafından danışanlara geri dönüş sağlanmaktadır. Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’e de sitede yer alan telefon numarasından ve Randevu Al bölümünden gerekli bilgiler girilerek randevu almak mümkün hale getirilmiştir. Sitedeki bu bölüme adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve kısaca probleminizin ne olduğunu yazmanız ve Randevu Talep Et butonuna tıklamanız halinde size en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.
Kimler Psikoloğa Gitmelidir?
Kimlerin psikoloğa gitmesi gerektiği sorusu halk arasında merak edilir. Bireylerin bir uzman psikologdan profesyonel destek alması için illaki sorun yaşıyor olması gibi bir gereklilik yoktur. Sürekli olarak görüştüğü bir psikolog olan kişiler psikolojilerinin doğru yönlendirilmesinin püf noktalarına hakim olurlar. Ayrıca kendini sürekli mutsuz ve umutsuz hisseden, çevresiyle iletişimde problem yaşayan, evliliğinde veya ilişkisinde sorun yaşayan, diğer aile bireylerinin kendisini anlamadığını düşünen, iş yaşamında adaptasyon, motivasyon ve performans düşüklüğü ile karşı karşıya olan, cinsel yaşamında verimsizlik ve işlevsel bozukluk gibi problemleri olan herkes psikolojik destek almalıdır. Ayrıca psikiyatrik tedavi gören, ilaç tedavisine başlanan kişilerin de psikoloğa gitmesinde sakınca yoktur. Bu ve benzeri tüm problemleriniz ile ilgili Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’e başvurabilirsiniz.
Psikolog Seansı Ne Kadar Sürer?
Psikolog seansları ne kadar sürer sorusu aslında net cevaplanamaz. Danışanın problemine göre ne sıklıkla görüşmeler sağlanacağı ve problemleri çözme yetisine göre seans sıklıkları ve kaç seans olacağı belirlenir. Kimi danışanlara tek seanslık görüşmeler yeterli olabileceği gibi kimi zaman seans sayıları çok daha uzun sürebilir. Tek bir seansın süresi ise 45 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterir. Seanslara ne kadar katılım göstermesi gerektiğine uzman psikologlar danışanla görüştükten sonra karar verirler. Yaşanan sorunların kronik hale gelip gelmediği ve bireyin yaşamını ne kadar etkilediği de seansların ne kadar süreceğinin belirleyicisidir. Doğru olan tedaviden sonra da psikoloğunuzla irtibatı kesmemek, düzenli aralıklarla görüşmeye devam etmektir.
Psikologa Ne Kadar Gitmeliyim?
Birçok kişi gerek maddi gerek manevi olarak psikoterapi seanslarına ne kadar katılım göstereceğini merak eder. Yaşamında sorunu olsun ya da olmasın uzman bir psikologla görüşen kişilerin seanslara ne kadar devam etmesinin gerektiği ilk seanstan sonra psikolog ve danışan tarafından ortaklaşa karar ile belirlenir. Kimi bireylerin birkaç seans psikoterapi alması yeterli olurken, sorunun büyüklüğü, kişinin genel yaşamını nasıl ve ne kadar etkilediği gibi noktalara bağlı olarak kimi bireylerin daha fazla katılımı gerekebilir. Psikoterapi seanslarına tedavi başarıya ulaştıktan sonra da devam etmek ruh sağlığının verimli kalmasının sağlanması açısından önemlidir.
En İyi Psikolog Nasıl Anlaşılır?
Psikologlar bu mesleği yapabilmek için gerekli eğitimleri alan kişilerdir. Psikolojik danışmanlık hizmeti uzmanlar tarafından profesyonel olarak verilir. En iyi psikolog hangisi araştırması yaparken dikkat edilecek hususlar arasında uzmanın akademik kariyerinin yanı sıra haricen katıldığı sertifika programlarında hangi alanlarda eğitim alarak uzmanlaştığı da önemlidir. İstanbul en iyi psikolog tavsiye ve diğer tüm şehirler için yapılan bu yönlü araştırmalarda danışmanlık ofisinin, kişiye yakınlığı, ulaşıma ve toplu taşıma araçlarına yakınlığı gibi kriterler de merak edilir. En iyi psikolog aslında bir diğer anlatımla danışanın kendisini yakın hissettiği, onu anladığını düşündüğü ve samimi bulduğu uzmandır. Danışman ve danışan arasında kurulacak bağ sorunun çözümünde sağlanacak başarıda olumlu etki eder.
Psikolog Ücretleri Ne Kadar?
Psikolog ücretleri ne kadar sorusu da bir uzmandan destek almak isteyen kişilerce sıklıkla sorulur. Bu sorunun cevabı değişkendir. Her psikolog kendi vereceği psikoterapi görüşmesinde ki seans ücretini kendi belirler. Örneğin İstanbul psikolog ücretleri ilçeler bazında da değişir. Ücretlerde psikoloğun konumlandığı ofisin nerede olduğu, lokasyonu etki eder. Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in ofisi ile iletişime geçerek ücretler konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Neden Psikologa Gitmelisiniz?
Sağlıklı her bireyin özel, sosyal, toplumsal iletişiminin ve ilişkilerinin de sağlıklı ilerlemesi gerekir. Yaşamın yoğun temposu, kaldırılamayacak ağırlıktaki sorumluluklar, maddi ve manevi bazı sıkıntılar, kişilerin kendi içlerinde yaşadıkları ve hiç kimseyle paylaşamadıkları çeşitli sorunlar yaşamın geneline olumsuz etki eder. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında yapılan en büyük yanlış bireylerin sorunların üstesinden tek başlarına gelebileceklerini düşünmeleri veya daha da kötüsü tüm bunların bir sorun olduğunun farkında dahi olmamalarıdır. Oysa ki; fiziksel sağlığımızda çeşitli sebeplerle rahatsızlıklar yaşanabildiği gibi aynı durum ruh sağlığımız için de geçerlidir. Yaşanan sorunlarla tek başına mücadele etmeye çalışmak sorunların daha da büyümesine ve tedavisinin zorlaşmasına neden olur. Ayrıca psikoterapi seansları kişilerin kendilerinin farkında olmalarını, gerekli değeri vermelerini de sağlar. Konusundan uzman kişilerin vereceği psikoterapi seansları aslında bir nevi eğitimdir. Bu eğitimler sayesinde sorunlar çözüme ulaştırılmaya çalışılır. Sağlıklı olduğunu düşünen ve sorunu olmayan herkesin de düzenli olarak bir uzman psikologla görüşmesinde fayda vardır. Bu, yapılması muhtemel yanlışların önüne geçilmesini ve psikolojinin sağlıklı temeller üzerine oturtulmasını sağlar.

Psikolog Görüşmeleri Nasıl Geçer?
Danışanların en önemli çekincelerinden biri de psikoterapi seansları sırasında yeni tanıştıkları birine sorunlarını nasıl anlatacakları, kendilerini rahat hissedip etmeyecekleridir. Unutulmaması gereken şudur ki, psikologlar bu işin eğitimini almış kişilerdir. Bu çekincelerden kurtularak psikolog görüşmesi gerçekleştiren kişiler uzmanın onları anladığını, empati kurabildiğini ve sorunlarının çözümü için samimi yaklaşım içinde olduğunu zaten anlarlar. Danışanlar profesyonel destek aldığını ve psikologların yaklaşımının da buna bağlı olarak profesyonel bir çerçevede gerçekleşeceğini unutmamalıdırlar.
Psikologlar Anlattıklarımızı Başkasına Anlatırlar mı?
Hayatında hiç psikoloğa gitmemiş olanların aklında psikologlar anlattıklarımızı başkasına anlatır mı sorusu vardır. Psikoterapi seanslarının etkili olabilmesi için danışanların samimi ve dürüst olması gerekir. Ancak danışanların gizlilik ile ilgili akıllarında sorular vardır. Uzman psikologlar etik kurallar çerçevesinde gizliliğe çok önem verirler. Bir psikoloğun danışanlarının kendilerine anlattıklarını başka birilerine anlatma ihtimali kesinlikle yoktur. Tüm psikoterapistler kendileri ile görüşerek sorunlarını açan kişilerin rahatlıkla konuşması, sorunlarını açıkça ifade etmesi ve kendisini güvende hissetmesi gerektiğini çok iyi bilirler. Seans sona erdiğinde danışanın gizlilik konusunda içinin rahat olması gerekir. Psikologlar danışanlarının anlattıklarını başkalarına anlatmadıkları gibi tüm kayıtları da büyük bir gizlilik içinde muhafaza ederler. Zaten ilk psikoterapi seansına başlamadan önce uzman psikolog tarafından kişisel bilgilerin nasıl korunacağının ve gizlilik politikalarının yazılı olduğu danışana anlatılır. Psikologlar gizlilik esasıyla çalışan meslek gruplarının başında gelir. Danışanların paylaştığı bilgilerin gizli kalması ile ilgili haklarını koruyan yasalar da vardır. Psikologlar etik kurallar haricinde kendisiyle paylaşılanları kanunen de korumak zorundadırlar. Ancak buna rağmen psikologların bazı bilgileri paylaşmak durumunda olduğu noktalar da vardır. Psikologlar, danışanlarının bir tehlikede olduğunu anlarsa veya bu tehlikenin toplumu da ilgilendirdiğini fark ederse öğrendiklerini paylaşabilirler. İntihar etme eğilimi ya da başka birine zarar verme planları buna dahildir. Psikologlar istismar, şiddet, yaşlıların ve engellilerin zor durumda bırakılması gibi durumları öğrendiklerinde bunu gerekli yerlere bildirmeleri gerekir. Danışanıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararı eline ulaşan ve bilgi paylaşımında bulunması talep edilen psikologlar bu bilgileri paylaşabilirler.
Psikologlar Görüşmeleri Kaydeder mi?
Psikologlar tarafından her danışanı için bir dosya açılarak anlattıkları ve belirli bilgiler kaydedilir. Bu kayıtlar uzmanın danışanı hakkında ileriki dönemlerde değerlendirme yapabilmesi ve süreci daha iyi takip etmesi açısından önemlidir. Ancak tutulan kayıtlar bazı durumlar haricinde üçüncü kişilerle paylaşılamaz.
Uzman Psikolog Cem Yiğit Kimdir?
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit, İzmir Yaşar Üniversitesi’nde 4 yıllık lisans eğitimi alarak 2016 yılında mezun olmuş, 2016 – 2018 yılları arasında İstanbul Üsküdar Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. Mehmet Cem Yiğit, Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Samsun Özel Meva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul NP Beyin birimi ve Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık biriminde görev yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir. 2018 yılından bu yana İstanbul – Beşiktaş’ta bulunan Yiğit Danışmanlık Ofisi’nde hizmet vermektedir.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in Uzmanlık Alanları Nelerdir?
Uzman Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, lisans eğitimini İzmir Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünde almıştır. Yüksek lisansını İstanbul Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde gerçekleştiren Yiğit, yüksek lisans tezini “Bireylerde Benlik Saygısı ve Cinsel Özyeterlilik İlişkisinde Bilişsel Çarpıtmaların Rolü” konusunda tamamlamıştır. Yiğit, alanında çalışma sağladığı problemler konusunda birçok eğitime katılmış ve bu konuda gerekli sertifikaları edinmiştir. Şuan da kendi ofisinde danışanları ile görüşmelerini sağlamaktadır.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit Hangi Konularda Danışmanlık Vermektedir?
Mehmet Cem Yiğit, evlilik ve ilişkilerde yaşanan sorunlar, bireylerin yaşadığı ruhsal sorunlar, boşanma ve cinsellikte yaşanan sorunlar, depresyon ve anksiyete teşhisi koyulmuş kişilerin tedavisine destek amaçlı psikoterapi hizmeti vermektedir. Genelleyecek olursak Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit bireysel terapi, evlilik ve çift terapisi, cinsel terapi ve kurumsal danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in Ofisine Nasıl Gidilir?
Uzman Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in sahibi olduğu Yiğit Danışmanlık Ofisi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindedir. Pazar günleri hariç olmak üzere haftanın 6 günü 08:00 – 21:00 saatleri arasında açık olan Yiğit Danışmanlık Ofisi’ne gitmek isteyenler toplu taşıma ile kolay bir şekilde ulaşabilirler. Özel araçla ulaşmak isteyenlerin de kolaylıkla gidebilecekleri Yiğit Danışmanlık Ofisi’nin harita bilgileri de web sitesinde yer alır.