Toulouse Türk Psikolog
Toulouse Türk Psikolog

Toulouse, dünya çapında adını eğitim ve havacılık alanında başarılar ile duyurmuş olup sürekli gelişen bir şehirdir. Fransa’nın Güneyinde yer alan bu küçük şehirde üniversite başarıları nedeni ile genç nüfus yaşamaktadır. Pek çok farklı ırktan öğrenci Toulouse’de okumayı tercih etmektedir. Pek çok Türk genci de belirli eğitim programları kapsamında Toulouse’de üniversite okumaktadır. Belirli bir Türk kesim bulunsa da Toulouse ilinde Türkçe hizmet veren ana dili Türkçe olan Psikolog bulunmamaktadır. Psikolojik sorunları olan ya da terapiye ihtiyacı olan pek çok Türk Toulouse’de yaşamasına rağmen online Türk Psikologlar ile tedavi görmektedir.

Toulouse Online Psikolog

Online olarak bir psikologdan yardım almanın yüz yüze görüşmekten pek bir farkı yoktur. Yine yüz yüze alınan psikolog hizmetinde olduğu gibi online psikolog görüşmelerinin de belirli seans süreleri bulunmaktadır. Kliniğe göre değişen bu süreler genellikle yarım saat ve 1 saat civarıdır. Psikologlar online görüşme esnasında kişinin sorunlarını dinleyip bu konu hakkında ne yapması gerektiği hakkında bilgi verir. Eğer ilaç kullanması ya da sürekli görüşmesi gerekiyorsa bu konuda bilgilendirir. Online reçete olarak da olsa psikoloğun ilaç yazma hakkı bulunmamaktadır.

Toulouse Online Terapi

Terapi almak genellikle belirli sorunları olan kendi isteği ile psikoloğa başvuran kişilerin aldığı bir hizmettir. Yalnızca Toulous’e gidip terapi almaya karar veren Türkler değil zaten gitmeden önce psikolojik olarak sorunları olan Türkler de bulunmaktadır. Tedavinin ya da terapinin yarım kalmaması için Fransa’da terapi almakta zorlanan kişiler online olarak Türkiye’deki psikologlara başvurmaktadır. Tedavinin ya da terapinin yarım kalması kişinin tüm ilerlemesini yok edebilir. Bunun yaşanmaması için Toulouse’ye hizmet veren Toulouse Türk Psikolog bulunmaktadır. Türkçe konuşarak kendini daha iyi ifade eden ya da Türkçe konuşmaları daha iyi anlayan kişiler Fransızca konuşan ana dili Fransızca psikologları değil Online olarak görüşülen Türk psikologları tercih etmektedir.

Randevual

Toulouse Türkçe Psikolog Terapisi

Türkçe olarak psikolog desteği almak isteyen ve yurt dışında yaşayan pek çok Türk bulunmaktadır. Yurt dışına online uygulamalar yolu ile bağlanan Toulouse Türk Psikolog sayesinde artık bu oldukça kolaydır. Toulouse ilinde sayıca fazla olan genç kesim yani öğrenciler içerisinde Türkler de bulunmaktadır. Eğitim amaçlı gelen bu kişilerin psikolog desteğine ihtiyacı olduğunda Fransız bir psikoloğa başvurmaktansa Türk biri ile konuşmak istemesi oldukça doğaldır. Kişinin ana dili ne ise o dilde kendi duygularını ifade etmesi daha kolay olacaktır. Fransızcası iyi olsa dahi yanlış teşhise neden olacak belirli cümleler kurulabilir. Bu gibi yanlış anlaşılmalara yer verilmemesi için Türkler Türk psikologlardan terapi almayı tercih etmektedir.