Fransa’nın çeşitli kentlerinde Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı bilinmektedir. Bordeaux da bu kentlerden biri olarak bilinmektedir ve Bordeaux Türk psikolog hizmeti ‘de verilmektedir. Yurt dışına yerleşen ve bu bölgelerde yaşayan Türk vatandaşları, çoğu zaman kültür çatışması sebebi ile sorunlar yaşayabilmektedir. Başlangıçta sıradan ve normal olarak görünen bu sorunların, zaman içinde büyümesi ciddi psikolojik problemlere yol açabilmektedir. Bunun bir sonucu olarak da kişinin uyum sağlamada zorluk çekmesi ve sosyal hayattan uzaklaşma gibi durumlar meydana gelmektedir.

 

Randevu Al

Bu tarz üstesinden gelinemeyen ve kişilere zorluk çıkaran problemlerde, psikolojik yardım almak kişiler için en etkili yol olacaktır. Bu aşamada, Bordeaux ve diğer yurt dışı kentlerinde yaşayan Türk vatandaşları Türk psikolog arayışına girmektedir. Çünkü kişiler bir de dil konusunda problem ile karşı karşıya kalmak istememektedir. Ayrıca, kişinin anadiline sahip bir uzman ile görüşmesi, mevcut problemleri net ve anlaşılır şekilde aktarmasını kolaylaştırmaktır.

Bordeaux Türk Psikolog

Psikolojik problemler, kişinin sosyal yaşantısında da ciddi etkiler yaratmaktadır. Dolayısı ile ilerlemeden ve başka sorunlara yol açmadan çözülmesi oldukça önemlidir. Ancak yurt dışı kentlerinde Türk psikolog bulmak oldukça zor olabilmektektedir. Bu konuda, Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, kişilerin Türk psikolog arayışlarını sonlandırmak için online terapi hizmeti vermeye başlamıştır.

Bordeaux‘a Hizmet Veren Online Türk Psikologlar 

Yurt dışı ülkelerinde hizmet veren Türk psikolog sayısı oldukça azdır. Bu sebeple, psikolog arayışında en mantıklı yol online hizmet veren psikologlardan yardım almaktır. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, farklı alanlarda online terapi hizmetini, deneyim ve etik ilkelerine dayanarak sunmaktadır. Online terapi yöntemlerinin, yüzyüze gerçekleştirilen terapilerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Özellikle içinde bulunduğumuz durum sebebi ile online çalışmaya geçilmiş olduğu ele alınırsa çok da avantajlı bir yöntemdir. Online terapinin sunduğu diğer avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Online terapiler sayesinde zamandan tasarruf etmek mümkündür. Kişiler kendi ortamlarında terapiye katılmaktadırlar.
  • Online ortamda gerçekleştirilen terapilerde, yüzyüze gerçekleştirilen terapilere göre, danışanların kendilerini daha iyi ifade ettikleri belirlenmiştir.
  • Pandemi sebebi ile oluşabilecek herhangi bir riskin önüne geçilmiş olmaktadır.
  • Yüzyüze gerçekleştirilen terapilere göre online terapiler daha uygun fiyat seçenekleri sunmaktadır.

Uzman Türk Psikologdan Online Terapi

Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, mesleki deneyimi ve etik ilkeleri doğrultusunda yenilikçi online terapi hizmetleri sunmaktadır. Online terapiler kapsamında birçok farklı psikolojik konuda değerlendirme ve terapi uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

  • Yetişkin Terapisi
  • Evlilik Terapisi
  • Çift Terapisi
  • Ergen Terapisi
  • Cinsel Terapi

Bu hizmetler içinde de farklılaşan psikolojik problemler detaylı bir şekilde ele alınarak mevcut problemin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Cem Yiğit, danışanları ile gerçekleştirdiği görüşmelerde, probleme yönelik iyileştirme uygulamaları hakkında çalışmaktadır.

Yetişkin Terapisi

Yetişkin terapisi, kişilerin geçmişlerinde veya hayatın akışında maruz kaldığı durumlar neticesinde gelişen psikolojik veya ruhsal problemleri ele almaktadır. Bunun sonucunda da, bu sorunlara yönelik iyileştirme terapileri uygulanmaktadır. Panik atak, öfke kontrolü, mesleki sorunlar ve kariyer planlaması, OKB ve depresyon bunlardan bazıları olarak sıralanabilmektedir.

Evlilik Terapisi

Evlilik terapisi, evli çiftlerin birbirleri ile olan iletişimlerini konu almaktadır. Evli çiftlerin ilişkilerinde yaşanan problemlerin değerlendirilerek, ortadan kaldırılmasına yönelik bir terapi yöntemidir. Bbu sayede, daha sağlıklı bir iletişim kurulması sağlanmaktadır.

Çift Terapisi

Çift terapisi, çiftlerin birbirleri ile ya da çevreleri ile olan iletişimlerini ve problemlerini konu almaktadır. Kişilerin aile içinde veya birbirleri ile olan iletişimleri sosyal yaşantılarında direkt olarak etkili olduğu için bu konuda doğru bir iletişim kurabilmek için çift terapisi alınabilmektedir.

Ergen Terapisi

Ergenlik dönemindeki bireylerin, hem fiziksel hem de ruhsal değişimler yaşadığı bu dönemde, bazı psikolojik sıkıntıları gelişebilmektedir. Ergen terapisi, bu sürecin daha kolay ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır.

Cinsel Terapi

Cinsel terapi uygulamalarında, herhangi bir fiziksel problem olmamasına rağmen cinsel hayatlarında problem yaşayan çiftlerin bu sorunlarını ortadan kaldırmak hedeflenmektedir.